MskillO

Kurs euro w kierunku 4,60, a dolara 3,96 zł 12-miesięczne prognozy BNPP

Podobnie na rynku długu, widzimy napływ świeżego kapitału na rynek obligacji rządowych w Czechach, czego nie obserwujemy na Węgrzech i w Polsce. Obawiam się że brak tego napływu, ale i trwające osłabienie forinta i złotego wynika z niskiej wiary inwestorów w szybki powrót niskiej inflacji – komentuje. Względem funta złoty wyszedł w poniedziałek ponad poziom 5,60 zł i był najsłabszy od czerwca 2016 r., a do franka szwajcarskiego ponad 4,50 zł, czyli najgorzej od feralnego stycznia 2015 r. Z racji ścisłych powiązań handlowych ze strefą euro złoty zwykle nie zmienia się w dużym zakresie względem wspólnej waluty. Chwilowe wahnięcie w poniedziałek mogło wynikać ze zbyt silnej reakcji na splot niekorzystnych wydarzeń połączonych jeszcze z interpretacją piątkowej wypowiedzi prezesa Glapińskiego. Spokój wrócił po deklaracji premiera Morawieckiego.

Inwestorzy grają już pod czwartkowe posiedzenie EBC. Pojawiają się plotki, że może na nim dojść do sporej niespodzianki. Wiaczesław Wołodin, przewodniczący rosyjskiej Dumy (izba niższa rosyjskiego parlamentu) pisze na swoim kanale w serwisie Telegram, że proces “dedolaryzacji” (odejścia od dolara) na świecie jest “nieodwracalny”. Słaby złoty powoduje, że polskie przedsiębiorstwa zajmujące się eksportem stają się bardziej konkurencyjne od eksporterów z innych krajów, gdzie waluta pozostaje na dosyć mocnej pozycji.

Waluty mogą okresowo umacniać się lub osłabiać. Z taką sytuacją masz do czynienia, gdy główne waluty, jak euro, dolar czy frank szwajcarski, są wyceniane na coraz to niższym poziomie. To najlepszy dowód na to, że mamy mocnego złotego. Innymi słowy, kurs walutowy złotówki jest wyższy wobec innych jednostek pieniężnych, a przy tym rośnie siła nabywcza naszej mocnej waluty w rozliczeniach międzynarodowych.

kurs euro prognozy październik 2020

Maksymalny kurs 4.66, minimalny kurs 4.52. Prognoza kursu euro na koniec miesiąca 4.59, zmiana w Styczeń 0.88%. Maksymalny kurs 4.71, minimalny kurs 4.55. Prognoza kursu andrzej nowak euro na koniec miesiąca 4.64, zmiana w Listopad 1.98%. Maksymalny kurs 4.60, minimalny kurs 4.45. Prognoza kursu euro na koniec miesiąca 4.52, zmiana w Wrzesień -1.74%.

Kurs franka 2 sierpnia powyżej 4,8 zł

Bankowcy oczekują, że kurs euro wobec złotego wyniesie 4,28 w styczniu 2016 r. Podczas grudniowego posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego, prezes Christine Legarde poinformowała o obniżeniu prognozy wzrostu PKB w strefie euro na 2020 rok do 1,1% (z 1,2%). Jednocześnie poinformowała o utrzymaniu prognozy 1,4% wzrostu na kolejny rok. Początek roku dla euro nie jest najlepszy.

kurs euro prognozy październik 2020

Następnie w pół roku stracił blisko 50 groszy (ok. 14%), przy czym aż połowa tej straty przypadła na dwa tygodnie listopada. Jak widzisz, w 5-letnim okresie różnica pomiędzy minimum a maksimum kursu złotego w aż trzech przypadkach (w parach złotego z dolarem, frankiem i funtem) sięgnęła minimum 30%. W samym ostatnim roku również dominowały spore, bo kilkunastoprocentowe rozpiętości. W parze z rosnącymi zakupami walut idzie wzrost poparcia dla wprowadzenia w naszym kraju euro. Co więcej, większość ankietowanych (55%) przyznała również, że w ich opinii dołączenie do strefy euro miałoby pozytywne konsekwencje dla naszego kraju.

NBP: Eksporterzy oczekują wzrostu liczby i wartości kontraktów na sprzedaż zagr.

Tam też znajdziesz informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw. Również importerzy zyskują, gdy złoty ulega umocnieniu – zakup produktów oraz usług od zagranicznych kontrahentów staje się tańszy. Sytuacja jest także korzystna dla klientów importerów, ponieważ zwykle mogą oni liczyć na niższe ceny. Dolar jest mocny także z tego względu, że wojna w Ukrainie w niewielkim stopniu wpływa na gospodarkę USA, natomiast jest bardzo silnym negatywnym impulsem dla strefy euro.

Jak w ostatnich latach zachowywał się kurs złotego względem dolara, euro i innych walut?

W tle solidne dane na temat tamtejszego rynku nieruchomości. Rynek nieruchomości za oceanem Wczorajsze dane z USA pokazują,… EBC pierwszy raz od dekady podniesie dziś stopy procentowe. Jeszcze 2 dni temu rynek oczekiwał ruchu o skromne 25 punktów bazowych.

Ponadto zapowiedź wakacji kredytowych dla osób z zaciągniętym kredytem hipotecznym będzie ograniczać skuteczność mechanizmu transmisji polityki pieniężnej. Innymi słowy, aby osiągnąć ten sam efekt antyinflacyjny, RPP powinna podnieść stopy procentowe bardziej, niż wydawałoby się to konieczne jeszcze kilka tygodni temu. W czasie gdy polskie władze monetarne z zaniepokojeniem muszą się przyglądać, jak złoty słabnie w oczach, z odwrotnym problemem muszą mierzyć się szwajcarscy bankierzy centralni. Niepokój i strach i tarapaty euro to woda na młyn franka, który jak magnes przyciąga kapitał. Waluta ta w relacji do euro jest najmocniejsza od feralnego dla frankowiczów 2015 roku. Podsyca to dyskusję o tym gdzie leży próg bólu władz monetarnych.

Credit Agricole: Wzrost eksportu mebli do strefy euro przyspieszy do 10,2% w br.

Jeszcze w listopadzie wskaźnik ten wynosił 1%. Skokiem cen żywności oraz alkoholu i wyrobów tytoniowych. Wzrostowi kursu EUR/USD ma sprzyjać realizowany przez Fed program interwencyjny skupu krótkoterminowych papierów skarbowych. Został on zaplanowany do czerwca 2020 roku. Wpływ na notowania ma mieć również podpisanie w styczniu pierwszej fazy umowy handlowej pomiędzy USA a Chinami. W ocenie ekonomistów PKO BP ten drugi czynnik powinien przyczynić się do ograniczonej poprawy koniunktury, także w strefie euro.

Maksymalny kurs 4.64, minimalny kurs 4.50. Prognoza kursu euro na koniec miesiąca 4.57, zmiana w Kwiecień -0.44%. Maksymalny kurs 4.59, minimalny kurs 4.43. Prognoza kursu revenue astrazeneca euro na koniec miesiąca 4.50, zmiana w Luty -1.96%. Maksymalny kurs 4.64, minimalny kurs 4.48. Prognoza kursu euro na koniec miesiąca 4.55, zmiana w Grudzień -1.94%.

Kurs dolara 9 sierpnia powyżej 4,6 zł

Poziom 3,80 zł za euro po raz ostatni widzieliśmy w kwietniu 2010 roku. Cztery złote definitywnie pożegnaliśmy pięć lat później. Po kwietniu 2018 nie udało się zejść poniżej 4,20 zł.

Kurs euro 10 sierpnia w okolicach 4,7 zł

Gdy wartość złotówki rośnie, obniża się opłacalność inwestycji Polaków za granicą. Zanim polski złoty stał się realnym pieniądzem, mforex służył jako jednostka obrachunkowa. Nazwa „złoty” po raz pierwszy została zastosowana podczas sejmu piotrkowskiego w 1496 roku.

Sprawdź Dziś poznamy bilans handlu zagranicznego Niemiec za grudzień oraz indeks Sentix, obrazujący nastroje inwestorów europejskich. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Podczas poniedziałkowej sesji inwestorzy trawili jeszcze piątkowe dane z rynku pracy w USA. Przypomnijmy, że w związku z zaskakującym i świetnym odczytem NFP, pod koniec minionego tygodnia doszło do…

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Dane o inflacji w USA są obecnie najważniejszą publikacją makroekonomiczną w miesiącu. Rynki bardzo liczyły na spadek inflacji, a ten był większy od oczekiwań….

August 12, 2022

0 responses on "Kurs euro w kierunku 4,60, a dolara 3,96 zł 12-miesięczne prognozy BNPP"

Leave a Message

Your email address will not be published.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

X